Mówią, że w biznesie nie ma dróg na skróty. Nie jest to do końca prawda. Możesz przyspieszyć proces dojścia do Twojego celu. Wystarczy, że skorzystasz z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy już tam dotarli.

Poniżej znajdziesz listę mojej ulubionej 10 przedsiębiorców, którzy dzielą się swoją wiedzą, inspirują i pokazują proces osiągania celów biznesowych.

Lista jest przedstawiona alfabetycznie. Zajrzyj do każdej z tych osób i zacznij wdrażać wiedzę, którą przekazują.

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński Jest konsultatem od spraw marketingu internetowego. Prowadzi szkolenia i kursy online. Jest autorem świetnej książki o copywritingu, która pokazała mi, że pisanie to kolejna umiejętność do nauczenia, a nie talent z którym trzeba się urodzić.

Najważniejsza lekcja: Pisz tak, aby ludzie chcieli czytać i kupować.

Warto zobaczyć: jak pisać nagłówki i tytuły. 

Bartek Popiel

Bartek Popiel prowadzi bloga Liczy Się Wynik. Pisze o sobie: „Jestem normalnym facetem, który przeszedł w życiu wiele wzlotów i upadków (ok, upadków było więcej)”.

Na jego blogu znajdziesz mnóstwo wiedzy na temat marketingu, sprzedaży i efektywności. Koncentruje się na pomaganiu profesjonalistom / twórcom / pasjonatom opakować ich wiedzę w zyskowne produkty online (kursy online, e-booki, konsultacje). 
Bartek Popiel to mistrz procedur,  można się od niego wiele nauczyć.

Najważniejsza lekcja: Testuj i twórz procedury.

Warto zobaczyć: Jak napisać ofertę, która sprzedaje, 15 krytycznych elementów.

Magdalena Pawłowska

Magdalena Pawłowska ekspertka online marketingu. Twórczyni podcastu Marketing MasterClass. Współpracuje z ekspertami budując ich biznesy online w oparciu o sprzedaż produktów online. Radzą się jej znani autorzy, trenerzy i osoby show-biznesu. Uczy jak zmonetyzować ich obecność w Internecie. Z jej podcastów dowiecie się wielu praktycznych rzeczy na temat marketingu. 

Najważniejsza lekcja: Aby stworzyć dochodowy biznes online, potrzebujesz skutecznej kampanii.

Warto zobaczyć: 5 powodów, dlaczego Twoi klienci od Ciebie nie kupują

Marcin Osman

Marcin Osman przedsiębiorca, praktyk sprzedaży. Jego główna działalność to wydawanie i sprzedawanie książek biznesowych. Co go wyróżnia? Sprzedaje to w co wierzy. Testuje na sobie narzędzia i techniki, które są zawarte w książkach. Jeśli są wartościowe, to dzieli się nimi ze światem.  Tą filozofie idealnie oddaje motto wydawnictwa: Czytaj i Działaj!
Od Marcina nauczysz się jak sprzedawać więcej.

Najważniejsza lekcje: Działaj tu i teraz z tym, co masz.

Warto zobaczy: Jak skutecznie sprzedawać na Facebooku. | Wydawnictwo OSM Power

Marek Jankowski

Marek Jankowski prowadzi podcast Mała Wielka Firma. Mistrz Polskich podcastów biznesowych. Znajdziesz tam mnóstwo merytorycznych treści, dotyczących marketingu i prowadzenia firmy. Marek potrafi wydobyć z rozmówców najbardziej praktyczne i wartościowe porady. Na jego blogu i w aplikacji znajdziecie mnóstwo wiedzy, którą można przeglądać w wygodny sposób.

Najważniejsza lekcja: Błędy to okazję do rozwoju i nauki.

Warto zobaczy: Jak osiągnąć cele, gdy cały świat nam przeszkadza.

Michał Szafrański

Michał Szafrański. Prowadzi bloga jak oszczędzać pieniądze. Kiedyś ktoś powiedział mi, że blogi są dla nastolatków. Michał miał na ten temat inne zdanie…  W krótkim czasie zarobił na swoim blogu kilka milionów złotych. Uczy na temat oszczędzania pieniędzy oraz inwestowania. A co najważniejsze szczegółowo pokazuje jak wyglądała jego droga do osiągnięcia tak wielkich celów. Jego treści szczegółowo pokazują cały proces, który przeszedł. koszty i popełnione błędy i efekty jego działań. Warto czerpać z jego wiedzy. 

Najważniejsza lekcja: Dzięki mądrej, wytrwałej pracy można stworzyć i osiągnąć wielkie rzeczy.

Warto zobaczy: Jak zrobić sklep internetowy case study. 

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko. Przedsiębiorca, wizjoner, twórca akademi.pl. Autor wielu blogów, YouTuber. Dzięki niemu zrozumiałem, że sukces to nie kwestia przypadku. Osiąganie celów to droga. W dotarciu do celu pomogą nam: procesy, narzędzia, i wytrwała mądra praca.

Najważniejsza lekcja: Trzymaj się procesu, a efekty przyjdą.

Warto zobaczy: Darmowe kursy, które zmieniły moje spojrzenie na prowadzenie i rozwój firmy.

Ola Gościniak

Ola Gościniak. Dowiesz się od niej jak stworzyć stronę internetową oraz jak prowadzić swój marketing online. Dzięki Oli zobaczyłem, że można żyć z tworzenia kursów online. Była jedną z inspiracji do założenia mojego bloga.

Najważniejsza lekcja: Działalność Oli jest dla mnie przykładem, że można przejść drogę od freelancera do przedsiębiorcy.

Warto zobaczyć: Wywiad Ola Budzyńska Pani Swojego Czasu-Wywiad – Czas na Biznes

Paweł Leżoch

Paweł Leżoch – Prowadzi podcast Biznes Od Początku. W podcaście poznacie historię przedsiębiorców, którzy budowali swoje biznesy od podstaw. Uwielbiam te tematy, ponieważ można znaleźć tam wiele inspiracji oraz merytorycznej wiedzy.

Najważniejsza lekcja: Każdy kiedyś zaczynał.

Warto zobaczy: Jak zaczynał Marcin Osman o początkach swojego biznesu- jak zaczynał?

Rafał Mazur

Rafał Mazur prowadzi bloga ZENJASKINIOWCA oraz marketing na sterydach. „Jedna z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych osobowości szeroko rozumianej branży rozwoju osobistego” Taki opis Rafała możecie znaleźć na jego stronie. Myślę, że bardzo oddaje charakter jego działania. Rafał Skupia się na dawaniu merytorycznej wiedzy i dzielenia się nią z innymi. Na jego blogach znajdziesz wiedze na temat sprzedaży, marketingu i psychologii. Uwaga materiały nie są dla każdego. Jest to jedna z lekcji Rafała. Nie jesteś dla każdego.

Najważniejsze lekcje: Sprzedawanie to pomaganie. Albo wygrywasz, albo się uczysz.

Warto zobaczy: Jak polubić sprzedawanie

Podsumowanie

Tak wygląda moja lista osób, od które podziwiam za to co robią i od, których wiele się nauczyłem.

Mam teraz pytanie do Ciebie.

Kto Twoim zdaniem powinien znaleźć się na tej liście?

Podobne wpisy

2 komentarze

    1. Dziękuje za komentarz. Zanim dodam ją do listy napisz proszę za co najbardziej ją cenisz? oraz który z jej materiałów był dla Ciebie szczególnie wartościowy?
      Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *