Z tego poradnika dowiesz się jak przenieść domenę na inny serwer oraz jak delegować domenę na inny serwer. (Jak sprawić, abyś mógł wykorzystać domenę wykupioną w jednej firmie w innej firmie hostingowej).

Co oznaczają te 2 pojęcia?

Przeniesienie domeny.

Gdy przeniesiesz domenę do innego operatora (do innej firmy). Będziesz opłacał faktury za domenę w nowej firmie. Twoja domena będzie ważna do czasu, na jaki ją wykupiłeś. Nic nie tracisz na takiej operacji, a możesz tylko zyskać.

Przeniesienie domeny na inny serwer to proste zadanie. W większości przypadków wystarczy poprosić firmę, w której mamy zarejestrowaną domenę o kod Authinfo. Jest to kod autoryzujący, dzięki któremu będziesz mógł przenieść swoją domenę do dowolnego operatora.

Delegacja domeny

Dzięki delegacji domeny na inny serwer będziesz mógł opłacać swoją domenę w jednej firmie, a hosting może być wykupiony w drugiej firmie. Taką delegacje, możesz wykonać wpisując odpowiedni kod DNS w panelu administracyjnym firmy, w której masz wykupioną domenę. Na filmie pokazałem, jak wygląda ten proces.

Przekierowanie domeny.

Przekierowanie to nie to samo co delegacja. Możesz wykorzystać przekierowanie domeny, gdy masz kilka adresów stron internetowych, które mają kierować na inny serwer.

Gdzie przenieść domenę. 

Ceny domen mogą się bardzo różnić. Różnica w cenie wynika z tego, jak dużo chce zarobić rejestrator za swoje usługi. 

Częstą praktyką firm, które zajmują się rejestracją domen, jest dawanie promocji cenowej na pierwszy rok utrzymania domeny. 2 rok jest już znacznie droższy. Przed wyborem firmy, do której chcesz przenieść domeny sprawdź ile kosztuje jej przedłużenie na kolejne lata.

Polecane firmy w których warto wykupić domenę to SEOHOST i OVH. 
Obecnie mają najlepsze ceny domen na rynku. 

Więcej polecanych firm i narzędzi z których warto skorzystać znajdziesz tutaj. 


Dodaj komentarz