Co to jest iSpring?

iSpring to pakiet narzędzi do tworzenia treści e-learningowych: kursów, testów, interaktywnych symulacji rozmów i lekcji wideo. Jest narzędziem pomagającym wygenerować projekty szybciej i łatwiej. To pomoc dla nauczycieli, dla każdego przygotowującego szkolenia pracowników, dla lektorów i osób udzielających lekcji z języków obcych oraz twórców aplikacji do kreowania profesjonalnych samouczków.

Aby sprawdzić działanie platformy, ispring.pl oferuje w pełni funkcjonalny bezpłatny pakiet przez okres dwóch tygodni. Wystarczy utworzyć nowe konto i przez 14 dni zapoznać się z narzędziami dostarczanymi przez portal.

Rejestracja nowego użytkownika

Zanim zaczniesz pracę na portalu niezbędne jest utworzenie swojego konta. Kliknij w link https://www.ispring.pl i wybierz Wypróbuj za darmo. Wystarczy podać swoje imię, adres e-mail oraz numer telefonu. Zajmuje to dosłownie chwilę.

Rozpocznie się proces pobierania pakietu ispring Suite, którego rozmiar to tylko 6 225 KB.

Następnie sprawdź swoją skrzynkę mailową i odszukaj wiadomość od nadawcy iSpring Support. Znajdziesz w niej dane logowania do aktywacji pakietu iSpring Suite – adres konta, login oraz hasło.

Instalacja iSpring Suite i podstawowe funkcje programu

Co to jest iSpring Space

iSpring Space, to przestrzeń online, do wspólnej pracy przy kursie lub prezentacji.
Dzięki niemu możesz współpracować ze swoim zespołem przy kursach bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Tego typu rozwiązanie znacznie przyspiesza proces pracy na kursem online.

  • System posiada narzędzie do wystawiania opinii, dzięki któremu będziesz mógł szybko zostawić informacje zwrotną na temat stworzonych materiałów kursowych.
  • iSpring Space posiada 20 GB miejsca na dane. Dzięki czemu, możesz przechowywać wszystkie materiały kursowe w jednym miejscu.

Moja ocena narzędzia iSpring Suite

Łatwość zakładania konta

Zakładanie konta jest bardzo proste i szybkie. Pobieranie aplikacji zajęło dosłownie kilka sekund. Do utworzenia konta nie potrzebne są dane z karty kredytowej. Otrzymana wiadomość mailowa zawierała wszystkie potrzebne dane do logowania, więc nie trzeba ich zapisywać ręcznie.

Łatwość zakładania konta w iSpring.pl oceniam na 10/10

Obsługa konta

Panel do tworzenia materiałów zawiera dużo opcji, ale uporządkowanych w sposób przejrzysty. Każdy przycisk jest opisany w czytelny sposób. Bez problemu można rozpocząć pracę nad stworzeniem quizu, symulacji dialogu lub samouczka z obsługi programu.

Intuicyjność nawigowania w platformie iSpring.pl oceniam na 10/10

Kontakt z obsługą

W zakładce Kontakt możemy utworzyć zgłoszenie mailowe do działu sprzedaży. Nie wiem, jak długo trzeba czekać na przetworzenie zgłoszenia. Dostępny jest co prawda numer telefonu kontaktowego, jednak tylko do siedziby w Niemczech. Nie jest podane, czy dodzwonimy się do pracownika rozmawiającego po polsku. Nie udało mi się znaleźć tak zwanego FAQ, czyli kompendium z najważniejszymi problemami użytkowników. Jednak po rozpoczęcie pracy kilkukrotnie otrzymałem zapytanie na maila z propozycją pomocy i bezpośrednim numerem kontaktowym do konkretnej osoby z pomocy technicznej. To fajna opcja!

Ocena możliwości kontaktu z obsługą iSpring.pl: 9/10

Szybkość działania

Platforma jest intuicyjna i starannie wykonana. Nie wyskakują żadne niechciane okienka. Pobieranie programu przebiegło bardzo szybko i sprawnie.

Wymagania sprzętowe nie są wygórowane i program działa nawet na starszych komputerach. Tutaj znajdują się wymagania sprzętowe dla programu
https://www.ispring.pl/ispring-suite/system-requirements

Szybkość działania iSpring.pl oceniam na 9/10

Obsługa programu iSpring Suite

Program bazuje na rozwiązaniu Power Point, dlatego każdy kto korzystał z tego narzędzia, nie będzie miał problemu z obsługą programu iSpring Suite. Stworzenie zaawansowanej prezentacji lub kursu online, wymaga nieco wprawy, jednak podczas korzystania z programu otrzymywałem wiele podpowiedzi i instrukcji dotyczących korzystania z narzędzia.

Działanie iSpring.pl oceniam na 9/10

Ocena kosztów

Założenie konta i użytkowanie przez okres 14 dni jest bezpłatne. Po tym czasie można przejść na pakiet płatny, w którym comiesięczna stawka naliczana jest rocznie. Koszt zależy od ilości użytkowników i rodzaju dodatkowych narzędzi. Tutaj znajdziesz wszelkie informacje na temat opłat.

Do kosztów należy doliczyć program Power Point, bez niego nie można korzystać z narzędzia iSpring.pl.

Który pakiet wybrać?

Obecnie program jest sprzedawany w 2 wariantach

  • iSpring Suite Max
  • iSpring Suite

Moim zdaniem o wiele korzystniejszym wyborem jest pakiet iSpring Suite Max.
Ta opcja daje dostęp do:

  • Programu iSpring Suite
  • Funkcji zamiany tekstu na mowę
  • Biblioteki treści (Ponad 89 000 szablonów)
  • iSpring Space
  • Wsparcie techniczne 24/7

Podsumowanie

iSpring, to zaawansowany program dla użytkowników szukających skutecznych narzędzi do bardziej efektywnego tworzenia treści e-learningowych. Możliwość bezpłatnego przetestowania oferowanych rozwiązań pozwala na samodzielne sprawdzenie platformy.

Skuteczne przekazywanie treści wymaga tworzenia materiałów interaktywnych i angażujących. Oczywiście, można wykorzystać tradycyjne metody tworzenia prezentacji i testów, ale nowatorskie rozwiązania usprawniają pracę i sprawią, że Twój kurs online, będą najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany przez firmę iSpring.


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *