Technologia AI ewoluuje w zaskakującym tempie. ChatGPT otrzymał kolejną funkcję o nazwie GPTs. Nowa funkcja stworzona przez OpenAI pozwala na dostosowanie modeli GPT (Generative Pretrained Transformers) do konkretnych potrzeb użytkowników, otwierając drzwi do niezliczonych możliwości, od tworzenia treści po analizę danych.

Co to są GPTs?

GPTs to spersonalizowane wersje modelu GPT z której możesz korzystać w ChatGPT.  GPTs pozwalają na dopasowanie modelu do specyficznych zadań. Użytkownicy mogą bez problemu tworzyć własne wersje GPT, wykorzystując je do szerokiej gamy zadań – od tworzenia treści, generowania grafik, analizy danych, po edukacyjne i rozrywkę.  Dzięki możliwości integracji z zewnętrznymi narzędziami, GPTs mogą być dostosowane do niemal każdego zastosowania, oferując niezwykłą elastyczność i nowe możliwości. 

Lista najlepszych GPTs

Od momentu udostępnienia tej funkcji, użytkownicy stworzyli tysiące GPTs które możesz wykorzystać do realizacji różnych zadań. 
Wybrałem spośród nich najciekawsze rozwiązania, które możesz wykorzystać w biznesie, pracy i marketingu. 

Linki prowadzą do konkretnych narzędzi. Po kliknięciu w dany link zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do GPTs. Pamiętaj, że jeśli chcesz korzystać z tych rozwiązań potrzebujesz płatnej wersji ChatGPT. 

 1. Logo GPT – Kreator Logo: Narzędzie do projektowania logo, które przekształca proste szkice w profesjonalne loga. Idealne dla osób szukających szybkiego i efektywnego narzędzia do projektowania logo.
 2. Dall-E: Umożliwia tworzenie obrazów i tekstów, łącząc wszechstronność klasycznych wersji GPT z nieograniczonymi możliwościami w kreowaniu wizualnych treści
 3. Data-Analysis: Platforma do analizy i wizualizacji danych, wspierająca zarówno tekstowe, jak i graficzne wejścia z narzędziami takimi jak środowisko Python i przeglądarka plików. Wykorzystywana często przez naukowców danych
 4. AI PDFpozwala na wykorzystanie wielu plików PDF w ChatGPT.  
 5. Creative Writing Coach: Inspiruje do pisania kreatywnego, oferując pomocną informację zwrotną i przekraczając blokady twórcze. Idealny do pisania blogów, powieści lub ofert sprzedażowych.
 6. FAQ Generator: Tworzy sekcję FAQ na podstawie dostarczonego adresu.
 7. The Negotiator: Trenuje sztukę perswazji i strategię negocjacji.
 8. Tech Support Advisor: Oferuje pomoc techniczną i wskazówki krok po kroku, aby rozwiązać problemy techniczne.
 9. ScholarAI: Ułatwia badania naukowe, prezentując i podsumowując artykuły naukowe, badając powiązane obszary badań i wykonując dogłębną analizę dokumentów PDF.
 10. Prompty: Poprawia prompty do ChatGPT. 
 11. Coloring book hero: Tworzy kolorowanki. 
 12. Interview Coach: Oferuje treningi i symulacje rozmów kwalifikacyjnych, dostarczając profesjonalne informacje zwrotne.
 13. Zapier: pomaga tworzyć automatyzacje w Twojej firmie. 
 14. GPT Finder: system, który pomoże Ci znaleźć GPTs dopasowane do Twoich potrzeb. 

Tworzenie własnego GPTs

Myślę, że największy potencjał daje stworzenie własnego GPTs. Możesz wskazać jakie cele ma realizować Twój „pomocnik”. Możesz również przesłać do niego danego. Mogą to być dokumenty, które zawierają konkretne procedury, opisy Twoich produktów lub inne dane. Na tej podstawie system będzie udzielał odpowiedzi na Twoje pytania.  Możesz stworzyć własnego GPTs samodzielnie. Wystarczy, że posiadasz płatne konto ChatGPT Plus. 
Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego filmu. 

Przyszłość GPTs sklep

OpenAI planuje na początku roku 2024 wydanie sklepu w którym użytkownicy będą mogli sprzedawać i kupować dostęp do GPTs. Ta technologia, to realny krok do przodu, który pomaga realnie wykorzystać technologię AI w pracy i biznesie. Po ogłoszeniu nowej funkcji OpenAI zdecydowało się czasowo zawiesić sprzedaż dostępu do ChatGPT Plus. Niebawem dostęp powinien być przywrócony, jednak ta sytuacja pokazuje ogromne zainteresowanie nowymi możliwościami ChatGPT. 

Kurs ChatGPT NetGonet

Wykorzystaj sztuczną inteligencję w Twojej pracy i biznesie już dziś.
Kliknij poniżej i dowiedź się więcej na temat kursu ChatGPT

Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Marcin pisze:

  Dzien dobry,
  pod linkiem do Scholar AI jest odnosnik do Tech Support Advisor.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *