Z tego poradnika dowiesz się:

  • Jak delegować domenę na inny serwer. (abyś mógł wykorzystać domenę wykupioną w jednej firmie w innej firmie hostingowej).
  • Jak przenieść domenę na do innej firmy.
  • Gdzie ustawić DNS dla domeny w różnych firmach hostingowych.

Delegacja domeny

Delegacja domeny to proces przenoszenia kontroli nad daną domeną z jednego serwera DNS na inny, polegający na ustawieniu odpowiednich rekordów DNS.

Dzięki delegacji domeny (zmianie rekordów DNS) , będziesz mógł opłacać swoją domenę w jednej firmie, i korzystać z hostingu innej firmy (na przykład w firmie hostingowej lh.pl)

Przykład:
Masz wykupioną domenę w firmie xyz a korzystasz z hostingu LH.PL

Jak zmienić DNS (rekordy DNS) w różnych firmach:

Poniżej znajdziesz linki do poradników, w których znajdziesz informacje na temat tego jak zmienić rekordy DNS w różnych firmach:

LH DNS

Jeśli chcesz zmienić delegację domeny i wskazać ją na serwer lh.pl, to musisz wykorzystać poniższe rekordy DNS.

DNS1: ns.lh.pl
IP: 185.135.91.132

DNS2: ns2.lighthosting.net
IP: 35.156.229.236

(opcjonalnie) DNS3: ns2.lh.pl
IP: 35.156.229.236

A co jeśli chcesz mieć domenę i hosting i jednej firmie?

Przeniesienie domeny do innej firmy

Możesz przenieść domenę do wybranej firmy hostingowej (innego operatora). Po wykonaniu przeniesienia, będziesz mógł zarządzać Twoim hostingiem i domeną w jednym miejscu.

Przeniesienie domeny do innej firmy, to proste zadanie. W większości przypadków wystarczy poprosić firmę, w której mamy zarejestrowaną domenę o kod Authinfo. Jest to kod autoryzujący, dzięki któremu będziesz mógł przenieść swoją domenę do dowolnego operatora.

Gdzie przenieść domenę

Ceny domen mogą się bardzo różnić. Różnica wynika z tego, jak dużo chce zarobić rejestrator domeny. Najczęściej jest to firma, która świadczy również usługi hostingowe. Np. (lh.pl, seohost, home.pl itp.). Różnica w cenie może wynikać również z usług dodatkowych świadczonych przez daną firmę.

Częstą praktyką firm, które zajmują się rejestracją domen, jest dawanie promocji cenowej na pierwszy rok utrzymania domeny. 2 rok jest już znacznie droższy. Przed wyborem firmy, do której chcesz przenieść domeny, sprawdź ile kosztuje jej przedłużenie na kolejne lata.

Kolejnym ważnym czynnikiem, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze firmy w której kupisz domenę jest obsługa klienta. Sprawdź opinię na temat obsługi klienta w danej firmie. Szybka pomoc ze strony obsługi klienta w przypadku problemów jest na wagę złota.

Kod rabatowy hosting WordPress

Jeśli szukasz hostingu dla Twojej strony internetowej WordPress, to najlepszym wyborem będzie firma lh.pl 

Podczas zamówienia możesz podać kod rabatowy: NetGonet 
aby obniżyć cenę zamówienia o 25%. Link do hostingu lh.pl

Dodatkowe informacje:

Co to jest ten cały DNS?

DNS (Domain Name System) to system nazw domenowych, który służy do mapowania nazw domenowych na adresy IP.
Mówiąc prościej DNS to system, który pozwala przypisać nazwę domeny (np. „netgonet.pl”) do adresu IP, który jest używany przez komputery do komunikowania się z sobą.

Dzięki temu, gdy wpiszesz nazwę domeny w przeglądarce, komputer będzie wiedział, gdzie szukać strony internetowej, która cię interesuje.

Przekierowanie domeny

Przekierowanie to nie to samo co delegacja. Możesz wykorzystać przekierowanie domeny, gdy masz kilka adresów stron internetowych, które mają kierować na inny serwer.
Przykład: 

Mój główny adres strony to netgonet.pl
Po kliknięciu w link www.krzysztofgonet.pl zostaniesz przekierowany na stronę netgonet.pl

Podsumowanie

Jeśli masz pytania, do tego procesu, napisz w komentarzu lub na adres kontakt@netgonet.pl.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Artur pisze:

    Dlaczego moja strona nie otwiera się na niektórych telefonach i dopiero po zmianie DNS na telefonie działa ,co zrobić zeby otwierala się na wszystkich bez konieczności zmiany DNS na telefonie

    1. Cześć, niestety nie wiem. Najlepiej skontaktuj się w tej sprawie z dostawcą usług hostingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *