Z tego poradnika dowiesz się:

  • jak przenieść domenę na do innej firmy.
  • jak delegować domenę na inny serwer. (abyś mógł wykorzystać domenę wykupioną w jednej firmie w innej firmie hostingowej).

Co oznaczają te 2 pojęcia?

Przeniesienie domeny.

Gdy przeniesiesz domenę do innego operatora (do innej firmy). Będziesz opłacał faktury za domenę w nowej firmie. Twoja domena będzie ważna do czasu, na jaki ją wykupiłeś. Nic nie tracisz na takiej operacji, a możesz tylko zyskać.

Przeniesienie domeny do innej firmy, to proste zadanie. W większości przypadków wystarczy poprosić firmę, w której mamy zarejestrowaną domenę o kod Authinfo. Jest to kod autoryzujący, dzięki któremu będziesz mógł przenieść swoją domenę do dowolnego operatora.
Przykład:
Jeśli masz teraz domenę zarejestrowaną w home.pl możesz ją przenieść do firmy lh.pl seohost.pl lub

Delegacja domeny

Dzięki delegacji domeny na inny serwer, będziesz mógł opłacać swoją domenę w jednej firmie, a hosting może być wykupiony w drugiej firmie. Taką delegacje, możesz wykonać wpisując odpowiedni kod DNS w panelu administracyjnym firmy, w której masz wykupioną domenę. Na filmie pokazałem, jak wygląda ten proces.
Przykład:
Masz wykupioną domenę w SeoHost a korzystasz z hostingu LH.PL

Przekierowanie domeny.

Przekierowanie to nie to samo co delegacja. Możesz wykorzystać przekierowanie domeny, gdy masz kilka adresów stron internetowych, które mają kierować na inny serwer.
Przykład: 

Mój główny adres strony to netgonet.pl
Po kliknięciu w link www.krzysztofgonet.pl zostaniesz przekierowany na stronę netgonet.pl

Gdzie przenieść domenę.

Ceny domen mogą się bardzo różnić. Różnica wynika z tego, jak dużo chce zarobić rejestrator domeny. Najczęściej jest to firma, która świadczy również usługi hostingowe. Np. (lh.pl, seohost, home.pl itp.)

Częstą praktyką firm, które zajmują się rejestracją domen, jest dawanie promocji cenowej na pierwszy rok utrzymania domeny. 2 rok jest już znacznie droższy. Przed wyborem firmy, do której chcesz przenieść domeny, sprawdź ile kosztuje jej przedłużenie na kolejne lata.

Kolejnym ważnym czynnikiem, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze firmy w której kupisz domenę jest obsługa klienta. Sprawdź opinię na temat obsługi klienta w danej firmie.

Kod rabatowy hosting

Jeśli szukasz hostingu dla Twojej strony WordPress, to najlepszym wyborem będzie firma lh.pl 

Podczas zamówienia możesz podać kod rabatowy: NetGonet 
aby obniżyć cenę zamówienia o 25%. 

Dodaj komentarz