Recenzja motywu do WordPress Monstroid 2

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy warto wybrać motyw do WordPress Monstroid 2 stworzony przez  TemplateMonster do Twojej przyszłej strony internetowej.

Informacje o motywie 

Monstroid2 to nowoczesny motyw WordPress, którego można używać na wielu różnych stronach internetowych. Posiada w sobie 56 szablonów graficznych, które czynią go uniwersalnym motywem. Można go zastosować w wielu branżach  – biznesowych, komercyjnych, edukacyjnych, eCommerce, w branży budowlanej, do osobistego bloga. Motyw ten jest ciągle rozwijany i co jakiś czas są nie niego dodawane nowe szablony. ( Jeśli nie wiesz jaka jest różnica między szablonem a motywem strony zapraszam Cię do tego artykułu).

Szablony Monstroid 2​

Motyw jest bardzo prosty w instalacji. Po wgraniu go na serwer można użyć zawartości szablonów za pomocą kilku kliknięć. Motyw Monstroid2 posiada również wiele przydatnych wtyczek, które mogą być zainstalowane wraz z nim (możemy wybrać, którą wtyczkę chcemy zainstalować a która nie będzie nam potrzebna).  

Proces instalacji Monstroid 2​

Po zakupie otrzymamy dostęp do dokumentacji technicznej oraz do wsparcia 24/7 na wypadek problemów. Motyw jest chroniony prawem autorskim na licencji GPL3, można go używać w wielu projektach komercyjnych jak i prywatnych.

Test szybkośći motywu 

Aby dowiedzieć się jak szybko ładuje się motyw Monstroid 2 skorzystałem z narzędzia Google: PageSpeed Insights Najważniejszym elementem na który należy zwrócić uwagę jest szybkość ładowania strony.

Twórcy deklarują lekkość i szybkość działania motywu. Przy wgraniu pierwszego dema byłem bardzo zdziwiony. Wyniki uzyskane w narzędziach analitycznych były przeciętne. Na szczęście szybko odnalazłem źródło problemu. W wybranym  szablonie zdjęcia nie były zoptymalizowane. (Ich jakość była bardzo wysoka przez co rozmiar plików również był spory). Gdy dodałem inne zdjęcia i okazało się, że motyw jest naprawdę szybki. Według testu PageSpeed Insights czas do pełnej interaktywności wyniósł 1.7 sekundy. Jest to świetny wynik biorąc pod uwagę, że jedyną rzeczą jaką zrobiłem była podmiana zdjęć. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak jeszcze bardziej przyspieszyć stronę na WordPress zapraszam Cię do tego artykułu.

Podsumowanie

Podsumowując przeprowadzone testy przedstawiam, krótką listę plusów i minusów motywu.

Plusy motywu Monstroid2

+ Licencję GPL 3

+ Szybkość działania

+ Mnogość motywów do wyboru

+ Wygodna i szybka instalacja

+ Pełna kompatybilność z Elementor

+ Posiada child theme (pozwala na wprowadzanie zaawansowanych zmian).

+ Przejrzysta dokumentacja i pomoc 24/7

Minusy motywu Monstroid2

– Cena podstawowa 75 dolarów ( jest nieco wyższa niż motywów konkurencji na szczęście można trafić na promocje).

– Pomoc nie jest dostępna w języku polskim.

– Interfejs nie posiada spolszczenia.

Jestem pod pozytywnym wrażeniem motywu Monstroid2.  Szybkość, elastyczność, wygoda użytkowania pozwala na zaoszczędzenie czasu przy tworzeniu strony internetowej. Motyw ten idealnie nadaje się dla firm oraz freelancerów, którzy poszukują prostych i szybkich rozwiązań. Zaawansowani użytkownicy również będą zadowoleni z wyboru dzięki szerokiej dokumentacji technicznej oraz dzięki temu, że twórcy przygotowali motyw potomy. W najbliższym czasie wykorzystam motyw w kilku projektach komercyjnych i z czasem będę aktualizował ten artykuł.

Motyw Monstroid2 otrzymałem do testów od sklepu www.templatemonster.com/pl/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *